Dziś jest: 20 Maj 2024
Aleksander, Bernardyn, Bazyli

"Stokrotkowo" - Festiwal Dziecięcego Uśmiechu - Łazy 2020 za nami

STOKROTKOWO800x600W dniach 16-27 września, Łazy były Wojewódzką Stolicą Dziecięcego Uśmiechu, a wszystko za sprawą Festiwalu „STOKROTKOWO”. Festiwal skierowany był do dzieci w wieku 4-16 lat. do konkursu mogły zgłaszać się soliści, duety, zespoły wokalne. Dzięki pozyskanej dotacji w ramach konkursu „Śląskie Lokalnie 2020”, grupa Łazowskich Pasjonatów Działań Lokalnych – Paweł Kleszcz, Iwona Kłosek-Karwat, Monika Wydmuch – działająca przy Miejskim Ośrodku Kultury w Łazach, zorganizowała wojewódzki festiwal piosenki dla dzieci.

Z uwagi na panującą sytuację związaną z COVID-19, festiwal odbył się w formie on-line, a gala laureatów odbyła się w Miejskim Ośrodku Kultury w Łazach w dniu 27 września 2020r.  mFestiwal składał się z kilku etapów – w pierwszej kolejności uczestnicy nadsyłali nagrany filmik z prezentacją muzyczną wraz ze zdjęciem i kartą zgłoszeń, następnie zostali wybrani półfinaliści,  których oceniła komisja Jury składająca się z gwiazd polskiej sceny muzycznej:

Ania Rusowicz – polska wokalistka, zdobywczyni czterech nagród FRYDERYK , kompozytorka, tekściarka ale przede wszystkim osoba która na nowo przywróciła styl i muzykę lat 60tych i 70tych w Polsce, nagrywając cztery płyty w stylu retro, z których dwie okryły się statusem „złotych”,

Ala Janosz – polska piosenkarka, laureatka pierwszej polskiej edycji programu „IDOL” (2002),

Gabriel Fleszar – muzyk, wokalista, aktor, autor tekstów.

Patronat Honorowy nad Festiwalem objął Burmistrz Łaz Maciej Kaczyński.

Partnerzy festiwalu: Miasto i Gmina Łazy, Starostwo Powiatowe w Zawierciu, Miejski Ośrodek Kultury w Łazach, Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie, Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych „KULTURNIAK” w Łazach, Przedszkole Jana Brzechwy w Łazach.

Patronat Medialny nad wydarzeniem: TVP 3 Katowice, TVS Silesia Katowice, Echa Łaz, JURA Portal/Gazeta, Radio Zawiercie, zawiercianskie.pl, media zawierciańskie.

WYNIKI:

Kategoria soliści 4 – 6 lat

Wyróżnienia –  Iga Hadrych,  Lena Nowakowska
III miejsce Karolina Czyż
II miejsce Anastazja Martinson
I miejsce Zuzanna Cempel

Kategoria Soliści 7 – 10 lat

Wyróżnienia -  Emilia Walasik, Amelia Klikiewicz
III miejsca Michalina Juchnik
II miejsce Lena Figler
I miejsce – Julia Klimża

Kategoria Soliści 11 – 13 lat

Wyróżnienia: Julia Rosiak, Jakub Hornik, Agnieszka Widuch, Patrycja Wojciechowska, Igor Jerz, Kinga Rokicka
III miejsce – Anna Majchrzak
II miejsce – Patrycja Sinicka
I miejsce – Julia Stępnik

Kategoria Soliści 14-16 lat

Wyróżnienie: Magdalena Bąk
III miejsce Wiktoria Siudyka
II miejsce Amelia Janas
I miejsce Anna Wolska

Kategoria Zespoły 4 – 6 lat

III miejsce Łowcy Przygód
II i I miejsca nie przyznano

Kategoria Zespoły 7-10 lat

III miejsce Zespół Wokalny ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Zawierciu
II miejsce – A.T.M
I miejsce – Zespół ŚpiewoLudki

Kategoria Zespoły 11-13 lat

Wyróżnienia: Zespół Forte
III miejsce – Zespół SP Ciągowice
II miejsca – nie przyznano
I miejsce exeqwo – ŚpiewoNUTKI, Studio ART KIDS

Duety

III miejsca nie przyznano
II miejsce  Amelia i Natalia Czekierda
I miejsce Zuzanna Lipka/ Natalia Luzak

GRAND PRIX Zuzanna Piesik

Foto: http://moklazy.pl/index.php/galeria/category/280-stokrotkowo-lazy-2020

Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa. Wojewódzki Festiwal Piosenki (on-line) dla Dzieci. Festiwal organizowany przez Łazowskich Pasjonatów Aktywności Lokalnej przy Miejskim Ośrodku w Łazach.