Dziś jest: 20 Maj 2024
Aleksander, Bernardyn, Bazyli

MBO - Muzyczna Bombonierka - Koncert Online

MuzycznaBOmbonierka8 listopada br., o godzinie 19.00 w formie audio-video zostanie zaprezentowany Koncert Online w wykonaniu 13 zespołów objętych wsparciem w ramach zadania: „Rozwój działań artystycznych i kreatywna promocja kultury poprzez zakup strojów dla zespołów działających na terenie województwa śląskiego". Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie jest głównym partnerem projektu.

Celem zadania jest rozwijanie kompetencji kulturalnych, społecznych, osobistych oraz pobudzanie kreatywności i ekspresji kulturalnej mieszkańców woj. śląskiego oraz stwarzanie przestrzeni do międzypokoleniowej integracji na rzecz rozwoju i kultywowania lokalnej kultury.

O pozyskanie środków finansowych mogli ubiegać się mieszkańcy województwa śląskiego. W ramach I edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego, dzięki głosom mieszkańców, pozyskano dotację w wysokości 56 500,00 zł (pięćdziesiąt sześć tysięcy pięćset zł). Pomysłodawcą i autorem wniosku oraz koordynatorem projektu jest Karol Hadrych.

W ramach zadania 13 zespołów otrzymało nowe komplety strojów. Wsparciem zostały objęte zespoły z MOK w Łazach:

ŚpiewoLudki, ŚpiewoNutki, Zespół Tańca Ludowego Niezapominajka, In Tono, Semafor.

Zadanie finansowane w ramach Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego na rok 2020.

Patronat medialny:  Echa Łaz, media zawierciańskie, Jura24, e-poreba.pl, kurier siewierski.

Wykonawca zadania: HITO sp. z o.o