Dziś jest: 8 Wrzesień 2024
Maria, Nestor, Radosław

MOK ŁAZY Z PŁYTĄ NA ŚWIĘTA

okladkastr1„A baczcież, pastuszkowie, co się dzieje” – to tytuł nowej płyty wydanej przez Miejski Ośrodek Kultury w Łazach. Mimo trwającej pandemii i obostrzeń sanitarnych, nagrania w MOK w Łazach cały czas trwały i przed Świętami Bożego Narodzenia udało się wydać CD z kolędami i pastorałkami.

Prace nad „płytą-niespodzianką” trwały od maja. Na początku nagrano część instrumentalną, następnie wokalną w wykonaniu dzieci i młodzieży, dodatkowo montaż i mastering – powiedział Grzegorz Piłka, dyrektor MOK Łazy.

Płyta przygotowywana została przez Zespół Tańca Ludowego „Niezapominajka” oraz Kapelę Znad Czarnej Przemszy, czyli zespoły działających przy łazowskim ośrodku. Na płycie znalazło się 14 utwór w ludowych aranżacjach, nawiązujących do profilu muzycznego występujących zespołów. Płyta wydawana została wspólnie ze Stowarzyszeniem Inicjatywa Twórczych „Kulturniak” w Łazach, które otrzymało od Urzędu Miasta w Łazach wsparcie na wydanie wspomnianej płyty, a krążek można zdobyć w naszej siedzibie – dodał Grzegorz Piłka, dyrektor MOK Łazy.